Wernisaż wystawy "Dzieje pieniądza i systemów monetarnych na ziemiach polskich"

Dodano: 30 marca 2023 / Autor: Centrum Kultury Czempiń
Wernisaż wystawy

Za nami wernisaż wystawy czasowej, przygotowanej przez Izbę Muzealną Centrum Kultury Czempiń: "Dzieje pieniądza i systemów monetarnych na ziemiach polskich".

Tym razem na parterze Izby prezentujemy monety i banknoty z okresu od początków II RP do współczesności oraz ich historię. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Pana Leszka Kubiaka, który we wtorek, 28 marca z pasją opowiadał o nich licznie zgormadzonym odwiedzającym.

Przez cały czas trwania wystawy (czyli od 28 marca do końca kwietnia) będzie można wybić swoją monetę - 1 Tlen. Bon na monetę okolicznościową w cenie 5 złotych za sztukę jest do nabycia w kasie Centrum Kultury Czempiń.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem wystawy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny - 737 311 248.